Profesjonalne Szablony Stron Internetowych

największa baza projektów dla WWW w Internecie

Bezpłatne Szablony Stron

W sieci jest wiele gotowych, bezpłatnych rozwiązań dla portali internetowych (Joomla, Wordpress itd.). Różne jest ich przeznaczenie i filozofia działania. Domyślnie, każdy z nich ma swój "standardowy" wygląd. Jeżeli chcesz wyróżniać się na tle konkurencji możesz dostosować wygląd portalu do swoich wymagań, zgodnych z kolorystyką logo firmy.

Szablony Open Source - Joomla, Wordpress, OsCommerce, Drupal, phpBB Joomla wordpress osCommerce drupal PHPbb

Aby dostosować wygląd portalu opartego na standardowym rozwiązaniu należy wgrać na serwer szablon strony. Szablon definiuje wygląd każdego elementu strony, pozwala ujednolicić jej oprawę wizualną. Dobrze zaprojektowany przyciąga użytkowników i nie męczy wzroku. W Internecie można znaleźć wiele darmowych i płatnych szablonów stron. Jednakże, aby dostosować ich wygląd do własnych potrzeb, trzeba znać się na tworzeniu stron oraz na pracy a plikami html, php i css lub zlecić wykonanie takiej usługi specjalistycznej firmie.

Poniżej przedstawiamy pokrótce każdy z tych z systemów wraz, z wybranymi darmowymi szablonami.

Joomla

Joomla - to elastyczny system zarządzania treścią (ang. Content Management System). Łatwo dzięki niemu stworzyć efektowną witrynę: firmy, instytucji, społeczności czy prywatną. System zarządzania treścią Joomla jest łatwy w instalacji, wygodny w obsłudze i godny zaufania. Jommla jest jednym z najpopularniejszych systemów o otwartym kodzie źródłowym dostępnym w sieci. Stale rozwijana posiada wiele modułów, które swą funkcjonalnością zadowolą nawet wymagających użytkowników.

Zapraszamy do Galerii:

osCommerce

osCommerce - to bezpłatne oprogramowanie przeznaczone dla handlu elektronicznego (e-commerce). Posiada wiele wbudowanych funkcjonalności ułatwiających administrowanie i zarządzanie produktami na stronie internetowej. OsCommerce jest prosty w obsłudze, jednak instalacja i konfiguracja sklepu wymaga już większej wiedzy w tym zakresie. Jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie, do stworzenia i uruchomienia własnego sklepu internetowego, dostępne na rynku. Niestety, ze względu na komercyjny charakter sklepów, trudno jest znaleźć w sieci wysokiej jakości darmowe szablony dla osCommerce.

Zapraszamy do Galerii:

Wordpress

WordPress jest nowoczesną, semantyczną, osobistą platformą publicystyczną koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności. WordPress jest zarówno wolny (od wolności), jak i darmowy. Prościej rzecz ujmując, WordPress jest tym, czego używasz, kiedy chcesz pracować korzystając z oprogramowania blogowego zamiast z nim walczyć.

Zapraszamy do Galerii:

PHPbb

PHPbb - jedna z najpopularniejszych aplikacji internetowych przeznaczonych do tworzenia forów dyskusyjnych. Instalacja aplikacji na serwierze WWW nie jest skomplikowana. PHPbb jest bezpłatny i posiada otwarty kod źrółowy co umożliwia rozwijanie aplikacji przez wielu użytkowników na całym świecie. Najnowszą wersją jest wersja 3.0 w której panel administracyjny i konfiguracja oprogramowania została znacznie rozszerzona w porównaniu do wcześniejszej wersji 2.0.

Zapraszamy do Galerii:

Drupal

Drupal - jest to alternatywny system zarządzania treścią dla systemu Joomla. Drupal posiada jedną z największych baz modułów rozwijających funkcjonalność aplikacji. Niestety administracja systemem nie należy do najprostszych. Konfiguracja oprogramowania jest wysoka, ale osoby nie znające się na programowaniu nie będą miały szansy skorzystania ze wszystkich możliwości.

Zapraszamy do Galerii:

Do góry

Podane ceny w PLN są orientacyjne na podstawie kursu: 1 USD = 2.82 PLN